אודות המיזם

מיזם דיבור חדש - שבוע הגישור והדיאלוג בקהילה, הוקם במטרה לשתף את הציבור במגוון הכלים הקיימים בעולם הגישור והדיאלוג ולהרחיב את מעגלי ההיכרות עם מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה, פועלם והשירותים הניתנים בהם לרווחת הציבור.

 

במדינת ישראל קיימים 45 מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה אשר פועלים ברשויות מקומיות במטרה לתת שירות לתושב ביישוב סכסוכים ובניית הסכמות בדרכי שלום, קיום תהליכי דיאלוג בקהילה והטמעת השפה הגישורית. המרכזים פועלים באמצעות צוות ומגשרים מתנדבים. המרכזים מקיימים שותפויות רבות כגון אגפים ומחלקות ברשות המקומית, בתי ספר, משטרה, מנהיגי דת ועוד. 

 

זוהי השנה החמישית למיזם דיבור חדש - שבוע הגישור והדיאלוג בקהילה. את השבוע מובילים מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה, בליווי תוכנית גישורים הפועלת בחסות השירות לעבודה קהילתית, משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים ובניהול עמותת מוזאיקה. 

 

בראשיתו, המיזם הוקם על ידי הרב ד"ר דניאל רוט ועמותת מוזאיקה, בהתבסס על התאריך ההיסטורי ט’ באדר, אשר על פי המקורות היה היום בו חדלו בית הלל ובית שמאי לנהל את המחלוקות ביניהם באופן בונה ("לשם שמים") ופנו לדרכים אלימות. השבוע מתקיים דווקא סביב תאריך זה, על מנת להדגיש את הצורך שלנו, כפרטים וכחברה, בחידוד הערכים והמיומנויות הנדרשים  בעת מחלוקת.

 

במהלך השבוע יתקיימו מעל 100 אירועים במרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה, המותאמים להנחיות התו הסגול וכן באופן מקוון ונגיש ברחבי הארץ. עשייה זו הנה פרי ותצוגה של עבודה המתקיימת במשך כל השנה במרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה. בין שאר האירועים: סדנאות גישור, הכשרות, הרצאות, מפגשים משותפים, ערבי לימוד ומעגלי שיח. אירועים רבים פתוחים לקהל הרחב ומיועדים למגוון רחב של גילאים החל מהגיל הרך, בני נוער, ועד מבוגרים ובני הגיל השלישי. בבתי כנסת ברחבי הארץ יציינו את השבוע באמצעות חיבור פרשת משפטים לעולם הגישור. במסגדים שונים יציינו את השבוע באמצעות דרשות שמחברות בין ערכי האיסלם לערכי הגישור.

 

 
הנכם מוזמנים להצטרף לחגיגה של גישור, דיאלוג וקהילה ולחפש באתר את האירוע הקרוב אליכם. כמו כן, הנכם מוזמנים להכיר את הפעילויות הרבות האחרות של מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה.